fbpx

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Masz pytania? Sprawdź, być może odpowiedź czeka poniżej!

Ile to kosztuje?

Jak się pewnie domyślasz, odpowiedź brzmi: to zależy! Pakiet Mini Brand to inwestycja 3.200 zł + VAT i z tego pułapu startują ceny. Pakiet Premium Brand oraz Pakiet Strona www jest zawsze wyceniany indywidualnie, zależnie od konkretnego zamówienia.

Czy mogę zapłacić w ratach?

Każdy projekt rozliczam w transzach. Pierwsza zapewnia rezerwację miejsca w moim grafiku i jest dla mnie potwierdzeniem, że poważnie traktujesz naszą współpracę. Wynosi 30% wartości projektu. Kolejne dwie (odpowiednio 35% i 35%) rozliczam w uzgodnionych wcześniej odstępach czasu, na przestrzeni naszej współpracy. Jeżeli taki plan Ci nie odpowiada – skontaktuj się ze mną, postaram się zaproponować Ci coś innego.

Czy mogę zamówić tylko logo?

Marka potrzebuje znacznie więcej niż logo i ten podstawowy zestaw dostaniesz zamawiając Pakiet Mini Brand. Uważam, że przygotowywanie samego znaku, bez wpływu na resztę identyfikacji, nie służy ani Tobie, ani mnie.

Mam już logo. Czy mogłabyś zaprojektować pozostałe elementy?

Zdarzało mi się to robić, jednak od jakiegoś czasu odmawiam. Lepiej zwróć się do osoby, która projektowała logo. Przyznaję, że chcę mieć wpływ na całość projektu i uzupełnianie czyjejś pracy jest czymś w rodzaju dopisywania zakończenia książki, której autor już nie żyje. To nigdy nie jest TO:).

Czy mogę wybierać tylko między pakietami? Mam specyficzne potrzeby, czy możesz zaprojektować coś pod indywidualne zamówienie?

Tak. Wprawdzie poza pakietem Mini Brand pozostałe są bardzo elastyczne, ale jeżeli Twoje potrzeby wykraczają poza standardową ofertę chętnie zaprojektuję coś na specjalne życzenie. Napisz do mnie, razem ustalimy kształt współpracy.

A co jeżeli nie mam w ogóle pomysłu na markę i nie wiem jak się za to zabrać?

To częsta obawa, ale to zupełnie nie jest Twój problem! Nie oczekuję od Ciebie żadnych wizji dotyczących strony wizualnej. Chcę wiedzieć dla kogo jest Twój produkt/usługa, co Cię wyróżnia i wiele różnych innych rzeczy, o których porozmawiamy. Mam przygotowany plan pracy i materiały dla Ciebie, które pozwolą ułożyć cały proces i rozjaśnią wątpliwości.

A jeżeli projekt mi się nie spodoba?

Zawsze pytam potencjalne klientki, czy znają moje prace. Oczywiście co projekt to nowa historia, ale możesz ocenić czy to jak pracuję, jak rozwiązuję problemy, jaką estetykę proponuję, przemawia do Ciebie. I tego możesz się spodziewać w przypadku swojego projektu. W ramach współpracy oferuję oczywiście ustaloną liczbę poprawek. Kolejne są dodatkowo płatne. Żeby Cię uspokoić – nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby klientka powiedziała na koniec, że projekt jej nie odpowiada.

Te wszystkie sprawy techniczne dotyczące strony www mnie paraliżują. Pomożesz ogarnąć?

No jasne! Wyjaśnię czego potrzebujesz i gdzie to możesz kupić. Zakupu dokonasz samodzielnie (chodzi o prawo własności), ale w razie jakichkolwiek pytań – jestem i trzymam za rękę, więc bez obaw!

Czy po zakończeniu współpracy będę mogła samodzielnie edytować moją stronę?

Tak! Strony przygotowuję na WordPressie a na koniec zapewniam szkolenie, które rejestruję i wysyłam do Ciebie, tak, żebyś w każdej chwili mogła sobie przypomnieć potrzebną wiedzę. Dostaniesz również mini e-booka, który przeprowadzi Cię przez podstawowe kwestie dotyczące utrzymania strony.

Czy przygotujesz mi teksty na stronę?

Niestety nie. Mogę polecić odpowiednie osoby albo zlecić to zadanie, ale sama nie piszę tekstów i projekt strony rozpoczynam zawsze dopiero po otrzymaniu wszystkich materiałów, które mają się na niej znaleźć (nie dotyczy zdjęć i ilustracji).

Czy pomożesz wybrać mi zdjęcia?

Oczywiście! Jeżeli chcesz użyć swoich materiałów – pomogę wybrać te odpowiednie albo doradzę wykonanie innych. Przygotuję dla Ciebie wskazówki dotyczące sesji, a jeżeli będziesz chciała, zorganizuję dla Ciebie fotografa. Co do zdjęć stockowych również służę pomocą: jest wiele miejsc w sieci, które oferują wspaniałe fotografie. 

A jeżeli wolałabym ilustracje? Czy możesz je wykonać?

Tak! Mogę przygotować ilustracje w różnych technikach. Pokażę Ci moje propozycje, mój styl a jeżeli uznasz, że szukasz czegoś innego pomogę znaleźć odpowiedniego ilustratora/ilustratorkę.

A co z SEO?

Każda strona, którą projektuję jest przygotowana pod SEO. Ode mnie dostaniesz też wytyczne jak zadbać o pozycjonowanie, ale usługa nie obejmuje faktycznej pracy nad SEO. Pamiętaj również o tym, że to jest niekończące się zadanie i powinnaś regularnie dbać o pozycjonowanie swojej strony.

Czy jesteś płatnikiem VAT?

Tak, jestem płatnikiem VAT i wystawiam faktury VAT.

Jeżeli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania, napisz bezpośrednio do mnie: studio@powidoki.com